Previous Entry Share Next Entry
Чи дозволить підвищення стипендій зекономити на студентах?
lebed_michael
"Нещодавно представники студентської ради при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту повідомили про наміри Міністерства підвищити стипендії до рівня прожиткового мінімуму. Проте, аналізуючи події останніх півроку виникає питання – дохід яких студентів збільшиться?

Так у березні студенти з тієї ж ради при Міністерстві запропонували підвищити стипендії, але зменшити кількість студентів що їх отримуватимуть. Більше того - з вуст керівництва Міністерства освіти багаторазово звучали пропозиції по наданню стипендій виключно відмінникам, або лише тим відмінникам які займаються науковою діяльністю. Тож скільки зекономить держава на «підвищенні» стипендій?

Зокрема, низка державних вищих навчальних закладів вже зараз економить на студентах, так виші відбирають стипендії у студентів за пропуск пар, підвищують середній бал за яким нараховується стипендія, чи просто видають меншу суму. В проекті ж Міністерства дійсно вказано, що "розмір мінімальної академічної, соціальної стипендії не може бути менше розміру прожиткового мінімуму", проте при наданні інформації у ЗМІ вони чомусь забувають звернути увагу на наступне речення, а саме "розміри академічних та соціальних стипендій, порядок їх призначення і виплати встановлюється Кабінетом Міністрів України", тобто саме Кабмін визначає кому нараховуватиметься стипендія. І тут варто згадати Постанови КМУ № 796 проти якої на вулиці країни восени минулого року вийшло більше двадцяти тисяч студентів. Більше того - не варто забувати, що працюючи на посаді Віце-прем’єр-міністра Дмитро Табачник закликав знищити стипендії загалом.

Студентські організації неодноразово наголошували на потребу фінансової підтримки студентів, тепер вони закликають студентів виходити на вулиці – 25 травня відбудеться всеукраїнська акція проти деградації освіти, що однією з вимог ставить збереження принципів надання стипендій та підвищення їх до прожиткового мінімуму."

Єлизавета Щепетильникова,
Президент ВМГО "Українська Асоціація Студентського Самоврядування" (УАСС)

 


?

Log in