Previous Entry Share Next Entry
Відкритий лист молоді до лідера КПУ щодо законопроекту “Про вищу освіту”
lebed_michael
Лідеру Комуністичної партії України,

Голові парламентської фракції Комуністичної партії України

Петру СИМОНЕНКУШановний Петре Миколайовичу!

Звертаємося до вас як до лідера Комуністичної партії України, і хочемо проінформувати Вас про дії члена КПУ, народного депутата України Самойлик Катерини Семенівни, які не лише грубо порушують програму Комуністичної Партії України та прямо суперечать передвиборчим обіцянкам як партії, так і Вашим особистим, але й несуть в собі серйозну загрозу для репутації партії.

Мова йде про законопроект № 7468-1 “Про вищу освіту”, співавтором якого є пані Самойлик. Законопроект № 7468-1, зокрема, пропонує:

 1. дозволити адміністраціям вищих навчальних закладів необмежено збільшувати розмір плати за навчання студентів-контрактників;

 2. ліквідувати зобов'язання держави фінансувати бюджетні місця в кількості не менше 50% від усіх студентів, які поступили на перший курс;

 3. вилучити гарантію про прийняття на перший курс за безплатною формою навчання студентів дистанційної (заочної), вечірньої та екстернатної форм навчання;

 4. скасувати гарантію того, що фінансування підготовки кадрів з вищою освітою має здійснюється в обсягах не менших, ніж необхідних для забезпечення 100 і 180 студентів відповідних типів вищих навчальних закладів на кожні 10 тис. населення;

 5. скасувати прив’язку плати навчання та надання додаткових освітніх послуг до грошової одиниці України – гривні. Це дозволило б адміністраціям вищих навчальних закладів фактично заробляти на студентах-контрактниках завдяки стрибкам курсу долара нашої слабкої економіки.
Співавторство законопроекту № 7468-1 та активна участь Самойлик Катерини Семенівни в його просуванні не лише ставить під сумнів її відданість комуністичній ідеологій партії, а й:

 1. ПРЯМО СУПЕРЕЧИТЬ програмі КПУ у політичній сфері. Нагадуємо, що Комуністична партія України обіцяє добиватися "конституційного закріплення" одного з "найбільших соціальних завоювань нашого народу" — "гарантованого права на безплатну освіту";

 2. ПРЯМО СУПЕРЕЧИТЬ передвиборчим обіцянкам КПУ, даним партією на останніх парламентських виборах. Нагадуємо, що у передвиборчій програмі "За народовладдя! Геть диктатуру!" Комуністична партія України обіцяє, що держава буде гарантувати реалізацію права на безоплатну освіту, і "юридично буде відповідати" за порушення цього права. Також партія обіцяє, що "на освіту виділятиметься 10% коштів від ВВП";

 3. ПРЯМО СУПЕРЕЧИТЬ Вашим передвиборчим обіцянкам як кандидата в Президенти України в 2010 році. Нагадуємо - у своїй передвиборчій програмі Ви обіцяли, що освіта стане "на ділі безплатною", а "обсяг державних інвестицій у розвиток науки, культури, освіти, охорони здоров’я досягне 15% ВВП". Також, перебуваючи з робочим візитом у місті Коростені Житомирської області у січні 2010 року, Ви пообіцяли, що у разі Вашої перемоги на президентських виборах, через 2-3 роки освіта в Україні стане безкоштовною, за виключенням приватних закладів.
З огляду на все вищесказане, а також на суспільний резонанс навколо законопроекту № 7468-1 та продовження масових студентських протестів проти його прийняття, просимо Вас:
 1. Вплинути на члена Комуністичної Партії України Самойлик Катерину Семенівну, щоб остання відкликала свій підпис під законопроектом № 7468-1 “Про вищу освіту”, який прямо суперечить ідеології, програмі та передвиборчим обіцянкам партії, членом якої вона є.

 2. Зупинити негативний вплив Самойлик Катерини Семенівни на фракцію КПУ, оскільки пані Самойлик вводить в оману фракцію КПУ щодо справжньої, капіталістичної сутності законопроекту № 7468-1 “Про вищу освіту”.

 3. Забезпечити дотримання народними депутатами від КПУ ідеології, програми та передвиборчих обіцянок партії, шляхом не голосування за законопроект № 7468-1 “Про вищу освіту”.
З повагою та надією на співпраю,

Голова Всеукраїнської молодіжної органзації
"Фундація Регіональних Ініціатив" (ФРІ)
Євген Демченко

Докладний наліз небезпек законопроекту № 7486-1 можна завантажити тутhttp://fri.com.ua/?p=7052

Ознайомитися з текстом законопроекту № 7486-1 можна тутhttp://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb_n/webproc4_1?id=&pf3511=3932


?

Log in

No account? Create an account