lebed_michael (lebed_michael) wrote,
lebed_michael
lebed_michael

Порівняльна таблиця різних проектів нового Закону "Про вищу освіту"у питанні студентів-контрактників

Я можу потім додати до таблиці варіанти цієї норми з законопроектів "помаранчевих" депутатів. Але поки не буду вас переобтяжувати.

Ст.64 Закону "Про вищу освіту"  Ст.67 проекту Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України  Ст.68 законопроекту №7486-1 депутатів Єфремова, Зарубінського, Ківалова, Логвиненка, Луцького, Самойлик, Шарова Ст.56 законопроекту №7486 депутата Мірошниченка Ст.61 законопроекту №5087 депутата Колесніченка
"Розмір плати за весь строк навчання... встановлюється... з урахуванням офіційно визначеного рівня інфляції за попередній календарний рік. Розмір плати за  весь  строк навчання... встановлюється  у  договорі,.. і не може змінюватися протягом усього строку навчання." "Розмір плати за весь строк навчання… встановлюється у договорі… Розмір плати… встановлюється вищими навчальними закладами… з урахуванням офіційно визначеного індексу інфляції за попередній календарний рік і не може змінюватись протягом строку дії укладеного договору." "Розмір плати за весь строк навчання... встановлюється у договорі,.. і може корегуватися протягом усього строку навчання на коефіцієнт інфляції за попередній календарний рік, але не частіше одного разу на рік... Розмір плати за весь строк навчання... у разі повної одноразової сплати авансом не може змінюватися протягом усього строку навчання. У разі сплати частками, розмір плати на кожному навчальному курсі перераховується на початок кожного навчального року з урахуванням офіційно визначеного рівня інфляції за попередній календарний рік." "Вартість освітніх послуг... може змінюватися у порядку, передбаченому договором, не більше ніж на офіційно визначений рівень інфляції за попередній календарний рік." "Розмір плати за весь термін навчання... встановлюється... з урахуванням офіційно визначеного рівня інфляції за попередній календарний рік. Розмір плати за весь термін навчання... встановлюється у договорі... і не може змінюватися протягом усього строку навчання."
Незмінна плата за навчання студентів-контрактників протягом усього строку навчання. Збільшення плати за навчання студентів-контрактників у будь-який час (загалом навіть частіше, ніж раз на рік) і на будь-яку (відмінну від першопочаткової домовленості) суму. Збільшення плати за навчання студентів-контрактників раз на рік і на будь-яку (відмінну від першопочаткової домовленості) суму. Збільшення плати за навчання студентів-контрактників раз на рік не більше ніж на офіційно визначений рівень інфляції. Збільшення плати за навчання студентів-контрактників у будь-який час (загалом навіть частіше, ніж раз на рік) і на будь-яку (відмінну від першопочаткової домовленості) суму. 

Так чим же гірше формулювання Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України за формулювання чинного Закону?

А гірше воно тим, що у ВИШах України контракти зі студентами укладають в основному такі, як у цій статті - http://gazeta.univ.kiev.ua/?act=view&id=2134. І якщо чинний Закон дає студентові шанси на юридично аргументовану суперечку із ректоратм, або ж на справедливий суд, то проект Міністерства - ні.

Якщо коротко, незаконна схема (яка завдяки Міністерству може стати законною) недобросовісних ректоратів деяких ВИШів наступна: спершу абітурієнт підписує договір, в якому розмір плати, ніби, "не може змінюватись протягом строку дії укладеного договору", та, ніби, "встановлюється у договорі". Але в розділі "Припинення договору" приховане дуже розповсюджене в таких договорах речення про те, що "дія договору припиняється... якщо виконання стороною договору своїх зобов'язань є неможливим у зв'язку з прийняттям нормативно-правових актів, що змінювали умови, встановлені цим договором щодо освітньої послуги, і будь-яка із сторін не погоджується про внесення змін до договору". І, згідно з "законопроектом Табачника", - все законно! :)   Людям перед сесією пропонують підписати "додатковий договір", або внести зміни в існуючий, або переукласти його. Звісно, збільшивши ціну за навчання. Аргументує адміністрація усе це тезою з першопочаткового договору про "нормативно-правовий акт". У ролі такого "акту" може бути як наказ чи рекомендація міністерства, так і банальний наказ ректора. Зміст "акту", як ви здогадуєтесь, полягає в підвищенні плати за навчання.

Особисто я зіткнувся з декількома випадками такого незаконного підняття ціни. Міністерство ж вперто пропонує цей спосіб узаконити.

Докладніше (показавши приклади таких договорів) розповісти про все це можу у телефонному режимі (+380681217741), або під час сьогоднішньої прес-конференції.

Докладнішу аргументацію читайте також тут – http://fri.com.ua/?p=10017

Михайло Лебедь, ФРІ
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

  When you submit the form an invisible reCAPTCHA check will be performed.
  You must follow the Privacy Policy and Google Terms of use.
 • 0 comments